2018-2019 навчальний рік

ЗНО-2019. На що звернути увагу учасникам тестування
Роз'яснення Українського центру оцінювання якості освіти щодо деяких особливостей проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2019 році.

Навчальний рік увійшов в активну фазу, і все більше випускників цікавляться змістом і процедурами зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року.
Програми ЗНО
Зміст сертифікаційних робіт відповідатиме програмам зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 03 лютого 2016 року № 77 «Про затвердження програм зовнішнього незалежного оцінюванню для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти».Ці ж програми були чинними під час розроблення тестових завдань 2018 року.

 

 


Випускники шкіл
Випускникам закладів загальної середньої освіти результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох навчальних предметів буде зараховано як результати державної підсумкової атестації. Ці учасники мають обов’язково скласти з:
української мови і літератури;
математики або історії України (на вибір учасника);
ще одного предмета із переліку (історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, а також англійська, іспанська, німецька або французька мова).
Учні, слухачі, студенти закладів професійної або вищої освіти
В 2019 році учні (слухачі, студенти) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які цього року завершуватимуть здобуття повної загальної середньої освіти, обов’язково проходитимуть державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання з двох предметів: з української мови і математики або історії України (період ХХ – початок ХХІ століття) на вибір.
Як відомо, у 2018 року для вказаної категорії осіб обов’язковою була державна підсумкова атестація у формі зовнішнього незалежного оцінювання лише з української мови.
                               Інклюзивний компонент ЗНО
Український центр продовжує приділяти значну увагу посиленню інклюзивного компоненту оцінювань, тож 2019 року особи з порушеннями зору матимуть можливість пройти зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури, математики, історії України та біології: завдання будуть надруковані рельєфно-крапковим шрифтом Брайля.
Окрім цього, 2019 року пройде апробація технології проведення зовнішнього незалежного оцінювання для осіб із глибокими порушеннями зору, яка передбачає використання комп’ютерної техніки та спеціальних програмних засобів для сліпих і слабозорих людей. Апробація відбудеться під час додаткової сесії зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури, математики, історії України та біології.



 

Як відомо, реєстрація учасників зовнішнього незалежного оцінювання, які проходитимуть тестування в 2019 році, розпочалася 5 лютого.
Кожен зареєстрований учасник зовнішнього оцінювання отримав право скласти тести не більш як із чотирьох зазначених навчальних предметів.
Майбутні учасники зовнішнього оцінювання, які готуються до складання тестів в 2019 році, мають можливість скористатись безкоштовним сервісом ЗНО онлайн, розробленим Освіта.ua.
На платформі розміщені всі варіанти тестових завдань, що були запропоновані учасникам ЗНО під час основних та додаткових сесій 2009-2018 років, усі пробні тести, а також коментарі провідних фахівців до правильних відповідей на завдання тестів.
Використання сервісу допоможе учасникам ЗНО зрозуміти структуру тесту з кожного навчального предмета, ознайомитись із формами завдань та коментарями до правильних відповідей до кожного завдання тесту.

Освіта – скарб, праця - ключ до нього

         Складатимете ЗНО у 2019 році, та не знаєте ЯК воно відбуватиметься?

ПРОБНЕ ЗНО - ПЕРША СПРОБА УЧАСТІ В ПРОЦЕДУРАХ ЗНО

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання (далі пробне ЗНО) уже кілька років поспіль є одним із способів підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання (за відгуками вже теперішніх студентів).

Учасниками пробного ЗНО можуть стати особи (учні 10-их та 11-их класів, студенти закладів вищої освіти І-ІІ р.а., учні (слухачі) закладів професійно-технічної освіти, випускники минулих років), які виявили бажання побачити процедуру проведення тестування, як то кажуть, із середини та випробувати свої сили з окремих предметів.

Кожен, хто має намір пройти пробне ЗНО, матиме можливість:

- ознайомитися із процедурою проведення ЗНО 2019, максимально наближеною до основної;

- попрацювати із тестовими зошитами та бланками відповідей;

- навчитися правильно розподіляти час під час виконання тесту;

- пройти психологічну адаптацію в аудиторії і пункті проведення ЗНО;

- перевірити та оцінити рівень знань із обраних предметів.

Терміни проведення пробного ЗНО 2019

16.03.2019 - українська мова та література;

23.03.2019 – англійська мова, біологія, географія, іспанська мова, історія      України, математика, німецька мова, фізика, французька мова, хімія.


Основне ЗНО-2019

Реєстрація учасників триватиме з 5 лютого до 25 березня 2019 року. Керівники закладів освіти матимуть змогу реєструвати своїх учнів для складання ДПА у форматі ЗНО до 18 березня.

Зверніть увагу! Додаткового періоду для перереєстраціїучасників ЗНО 2019 року не передбачено. Тому змінити дані можливо буде лише у визначені терміни – до 25 березня.

До 30 квітня 2019 року учасники зможуть завантажити зі своїх інформсторінок запрошення-перепустки з указаним часомі місцем проведення тестувань.

Для вступу абітурієнти зможуть подавати свої сертифікати ЗНО за три роки (2017, 2018, 2019), окрім іноземної мови. У зв’язку з запровадженням торік аудіювання, дійсними будуть сертифікати 2018 та 2019 років.

Абітурієнти матимуть право подати до семи заяв (на місця державного та регіонального замовлення) не більше ніж із чотирьох спеціальностей.


Новації ЗНО-2019:

1. Студентів закладів вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації та учнів закладів професійно-технічної освіти у форматі ЗНО складатимуть українську мову і літературу та математику або історію України на вибір учня, студента чи слухача.

2. Запровадження мінімального рівня балів. Торік таку планку у 150 балів ввели медичні виші, цьогоріч її запровадили й на інші спеціальності. Так, щоб навчатися на спеціальностях право, фармація, публічне управління та міжнародні відносини, конкурсний бал не може бути нижчим 130 балів з кожного предмету.

 

3. Випускникам, які мріють стати лікарями для того, аби вступити у медичний виш, доведеться складати іспит з математики або фізики. Першим обов’язковим є українська мова, другим – біологія або хімія на вибір.

                          Графік ЗНО-2019

8 - 31 січня

Реєстрація на пробне ЗНО

16 березня

пробне ЗНО з української мови та літератури

23 березня

пробне ЗНО з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, а також з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької та французької.

5 лютого - 25 березня

Реєстрація на ЗНО

до 30 квітня

Розміщення на інформаційних сторінках

учасників запрошень-перепусток

21 травня - 13 червня

Основна сесія ЗНО

21 травня (вівторок)

Математика

23 травня (четвер)

Українська мова та література

27 травня (понеділок)

Іспанська мова

27 травня (понеділок)

Німецька мова

27 травня (понеділок)

Французька мова

28 травня (вівторок)

Англійська мова

30 травня (четвер)

Фізика

4 червня (вівторок)

Історія України

6 червня (четвер)

Біологія

11 червня (вівторок)

Географія

13 червня (четвер)

Хімія

Оголошення порогових балів "склав/не склав"

 

до 13 червня

Математика, українська мова і література, фізика

до 19 червня

Іноземні мови, біологія 

до 24 червня

Історія України, географія, хімія

Оголошення результатів ЗНО

 

до 14 червня

Математика, українська мова і література, фізика

до 20 червня

Іноземні мови, біологія 

до 25 червня

Історія України, географія, хімія

26 червня - 12 липня

Додаткова сесія ЗНО

Графік буде повідомлено до 30 квітня

 

до 18 липня

Оголошення результатів ЗНО додаткової

сесії

 

 

У 2019 році результати ЗНО

 із трьох навчальних предметів зараховуватимуться як оцінка за ДПА

Майбутні випускники складатимуть:

1) українську мову і літературу (українську мову);

2) математику або історію України (період XX - початок XXI століття); 

 

3) один навчальний предмет за вибором випускника.

    Реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні      почнеться 6 лютого 2018 року і триватиме до 19 березня 2018 року.

   Змінити реєстраційні дані буде можливо до 2 квітня.

У 2018 році пробне зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури відбудеться 24 березня, з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, французької мов – 31 березня. У день проведення пробного тестування кожен зареєстрований учасник може скласти тест з одного навчального предмета.

Для всіх зареєстрованих учасників пробного зовнішнього незалежного оцінювання будуть створені інформаційні сторінки, там до 1 березня розміщуватиметься інформація про час і місце проходження пробного ЗНО, а згодом – результати проходження тестування.

Для отримання результатів пробного ЗНО кожному учаснику потрібно буде занести свої відповіді до спеціального сервісу «Визначення результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання» у такі терміни:

·         з української мови і літератури з 24 до 26 березня,

 

·         з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, німецької, французької, іспанської мов з 31 березня до 2 квітня.Результати тестування з української мови і літератури будуть оприлюднені на інформаційних сторінках 30 березня, з інших предметів – 6 квітня.

ГРАФІК ПРОВЕДЕННЯ ЗНО – 2018

 

                                          МАТЕМАТИКА                                           22 травня

УКРАЇНСЬКА МОВА І ЛІТЕРАТУРА    24 травня

ІСПАНСЬКА МОВА                                   29 травня

НІМЕЦЬКА МОВА                                    29 травня

АНГЛІЙСЬКА МОВА                               01 червня

БІОЛОГІЯ                                                   04 червня

ІСТОРІЯ УКРАЇНИ                                   06 червня

ГЕОГРАФІЯ                                                08 червня

ФІЗИКА                                                        11 червня

ХІМІЯ                                                           13 червня

Кожен учасник зовнішнього оцінювання має право скласти тести щонайбільше з чотирьох навчальних предметів з переліку.

 

Для випускників загальноосвітніх навчальних закладів 2018 року результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох предметів будуть зараховані як оцінки за державну підсумкову атестацію за шкалою 1–12 балів. Першим обов’язковим предметом ДПА є українська мова і література (частина з української мови). Другим – за вибором випускника: математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття). Третій предмет випускники обирають самостійно із запропонованого вище переліку.

 

 

Становлення «порогового бала»

Для визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року з кожного предмета буде встановлено «пороговий бал», тобто та кількість тестових балів, яку може набрати мінімально підготовлений абітурієнт. Засідання з визначення порогового бала транслюється онлайн. У 2018 році пороговий бал з математики, української мови і літератури, іноземних мов, біології буде визначено до 14 червня, з історії України, географії, фізики, хімії – до 20 червня.  Учасники тестування, які не подолають «поріг», не зможуть використати результат зовнішнього оцінювання з цього предмета для вступу до вищих навчальних закладів. Усі абітурієнти, результати яких будуть не нижчими від «порогового бала», отримають оцінку за шкалою 100–200 балів і матимуть право брати участь у конкурсному відборі під час вступу на навчання.

 

 

Навчатися легко та ефективно! Курси підготовки до ЗНО-2018

В рамках проекту Be Smart на сайті Eduget https://besmart.eduget.com  можна пройти безкоштовні онлайн-курси з підготовки до ЗНО. На платформі подано 15 курсів з 8 предметів: українська мова та література, математика, історія України, англійська мова, фізика, хімія, географія та біологія. Курси доступні до проходження з будь-якого пристрою, для цього необхідно лише зареєструватися на сайті. Для зручності курси містять систематичне тестування та контроль успішності.

Охочим узяти участь у ЗНО необхідно за допомогою сервісу «Зареєструватися» https://zno.testportal.com.ua/registrationсформувати та роздрукувати реєстраційну картку, що є одним з обов’язкових документів для здійснення реєстрації.

Після створення реєстраційної картки майбутній учасник ЗНО має сформувати комплект реєстраційних документів. Комплект документів учні, які цьогоріч проходять ДПА у формі ЗНО, подають до закладу освіти, у якому навчаються, а решта осіб надсилає самостійно (бажано рекомендованим листом) на адресу регіонального центру, указану в контрольно-інформаційному листі. Рекомендації щодо реєстрації, у тому числі перелік документів, необхідних для реєстрації, розміщено в розділі «Учасникам/Процедура реєстрації».

 

Особа, яка успішно пройшла реєстрацію, отримає від регіонального центру сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання, інформаційний бюлетень і реєстраційне повідомлення учасника ЗНО. Ці документи будуть надіслані учням, які складають ДПА у формі ЗНО до закладу освіти, у якому вони навчаються. Іншим категоріям осіб – на адресу, вказану під час реєстрації.

Рекомендації щодо реєстрації для участі в ЗНО-2018

У розділі «Учасникам/Процедура реєстрації»http://testportal.gov.ua/registr/розміщено інформацію щодо реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні у 2018 році.

 

Процедура реєстрації дещо відрізняється залежно від того, чи проходитимете ви ДПА у формі ЗНО. Інструкції поділено на дві групи: для осіб, які складають ДПА у формі ЗНО http://testportal.gov.ua/procedura/ та ті, які НЕ складають ДПА у формі ЗНО http://testportal.gov.ua/proceduravipusknikiv/.

Перед початком реєстрації радимо обов’язково ознайомитися з відповідною інструкцією. Це допоможе успішно зареєструватися для участі в тестуванні.

 

 

Нагадуємо, що у 2018 році реєстрація для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 6 лютого до 19 березня.

Навчатися легко та ефективно! Курси підготовки до ЗНО-2018

В рамках проекту Be Smart на сайті Eduget https://besmart.eduget.com  можна пройти безкоштовні онлайн-курси з підготовки до ЗНО.

 

 

На платформі подано 15 курсів з 8 предметів: українська мова та література, математика, історія України, англійська мова, фізика, хімія, географія та біологія. Курси доступні до проходження з будь-якого пристрою, для цього необхідно лише зареєструватися на сайті. Для зручності курси містять систематичне тестування та контроль успішності.

ОСНОВНІ ЗМІНИ В ПРОЦЕДУРІ РЕЄСТРАЦІЇ ДЛЯ УЧАСТІ В ЗНО НА 2018                                               РІК

Унесено зміни до Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти.

 

Унесення змін зумовлено узгодженням Порядку з чинним законодавством, а також у зв’язку із запровадженням з 2018 року проведення державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання з української мови для учнів (слухачів, студентів) закладів професійної (професійно-технічної) та вищої освіти, які в поточному навчальному році мають завершити здобуття повної загальної середньої освіти.

В УКРАЇНІ ТРИВАЄ РЕЄСТРАЦІЯ ДЛЯ УЧАСТІ В ПРОБНОМУ ЗНО

За даними регіональних центрів оцінювання якості освіти, станом на 19 січня 2018 року для участі в тестуванні отримано 148892 заявки.

Скласти пробний тест з української мови і літератури виявили бажання 83511 осіб, англійської мови – 20524, математики – 17046, історії України – 13924, біології – 6032, хімії – 3563, географії – 1923, фізики – 1893, німецької мови – 417, французької мови – 124, іспанської мови – 35.

Порівняно з минулим роком змінився пріоритет у виборі навчальних предметів для складання пробного зовнішнього незалежного оцінювання. Показник вибору англійської мови зріс на 4,7% і становить 13,8% від усіх замовлених тестів, натомість показники вибору історії України та математики дещо зменшилися – на 3% та 2,7% відповідно.

 

 

Для участі у ЗНО випускникам необхідно мати паспорт

Реєстрація учасника для проходження зовнішнього оцінювання передбачає обов'язкову наявність паспорта громадянина України. Про це йдеться у наказі Міністерства освіти і науки, яким затверджені зміни до Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Документ вже зареєстрований у Міністерстві юстиції.

Зокрема, норма, що передбачала можливість подання копії свідоцтва про народження замість копії паспорта для реєстрації для участі у ЗНО особами, яким станом на 01 вересня року не виповнилося 16 років, скасована.

В Українському центрі оцінювання якості освіти наголошують, що відповідні зміни відбулись відповідно до вимог чинного законодавства, згідно з якими паспорт громадянина України має бути отриманий особою, яка досягла 14-річного віку.

 

Стартувала реєстрація на пробне ЗНО-2018, яка завершиться 31 січня

Зареєструватися для участі в пробному зовнішньому незалежному оцінюванні можна самостійно на сайті Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти.

У день проведення пробного тестування кожен зареєстрований учасник може скласти тест з одного навчального предмета: 24 березня з української мови і літератури, а 31 березня – з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, французької мов.

Учасники пробного зовнішнього незалежного оцінювання мають можливість:

 

- ознайомитися з процедурою та зразками тестів, що відповідають вимогам програм ЗНО, характеристикам і структурі сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року;

Участь у пробному ЗНО може взяти особа, яка виявила бажання пройти пробне ЗНО, зареєструвалася для цього з 09 до 31 січня 2018 року на сайті ІФРЦОЯО www.test.if.ua та своєчасно оплатила дану послугу (вартість одного тестування – 132 грн.).

Особа, яка бажає зареєструватися для участі у пробному ЗНО, повинна:

1) визначитись з переліком навчальних предметів, з яких проходитиме пробне ЗНО (українська мова і література – 24 березня 2018 року, англійська мова, біологія, географія, іспанська мова, історія України, математика, німецька мова, фізика, французька мова, хімія – 31 березня 2018 року), ураховуючи при цьому можливість зареєструватися для складання тесту лише з одного навчального предмета у разі одночасного проведення пробного ЗНО з декількох навчальних предметів; 

2) зайти на сайт ІФРЦОЯО www.test.if.ua у розділ «Реєстрація на пробне ЗНО-2018»;

3) ознайомитися у розділі «Реєстрація на пробне ЗНО-2018» з 

 

- Положенням про пробне зовнішнє незалежне оцінювання, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 11.12.2015 №1277;

Український центр оцінювання якості освіти затвердив наказ про проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання у 2018 році.

Реєстрація для участі в пробному ЗНО триватиме з 9 до 31 січня 2018 року. Зареєструватися можна буде на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури відбудеться 24 березня, з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, французької мов – 31 березня. У день проведення пробного тестування кожен зареєстрований учасник може скласти тест з одного навчального предмета.

 

Результати пробного ЗНО для осіб, які введуть свої відповіді до спеціального сервісу, будуть оприлюднені на інформаційних сторінках 30 березня – з української мови і літератури, з інших предметів – 6 квітня.